Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   myszkasisi2   kosmetyki
1

kosmetyki

Codziennie słyszymy jak środowisko jest zanieczyszczane przez spaliny, że ekolodzy walczą o sadzenie lasów i o bezpueczoeństwo rezerwatów przyrody, ale nikt nie powie jak oddziaływuje na środowisko produkcja kosmetyków, które używa każdy!

Coraz więcej konsumentów „owłada” chemia zawarta w żywności. Niewiele niepokojących substancji chemicznych jest w kosmetykach do ciała i higieny osobistej.
Dzisiejsze kosmetyki są mieszaniną związków często pochodzących z ropy naftowej. Z kilkoma wyjątkami, nawet kosmetyki naturalne są z konserwantami, emulgatorami, substancjami zapachowymi, naturalnymi ziołami.
W celu obniżenia kosztów olejki zapachowe zostały zastąpione syntetycznymi substancjami zapachowymi, które nie są zdrowe. Sprawa E ", na przykład w Niemczech, gdzie piżmo ambrowe zostało uznane za wysoce szkodliwe dla układu nerwowego, a to perfumy, bardzo częste i powszechne, to szybko szybko zostało wycofane z rynku.
Niestety zbyt wiele związków chemicznych, stosowanych w detergentach, mydłach i kosmetykach, wydają się być szkodliwe dla środowiska i zdrowia.

Syntetyczne środki konserwujące

Związki organiczne halogenowe - są stosowane jako środki konserwujące, Kumulują się w środowisku i mogą powodować alergie, niektóre z nich są podejrzane o działanie rakotwórcze, są w substancjach, które na etykiety zawierające słowa "brom", "jod" lub "chlor" jako Methylchloroisothiazolinone.

Formaldehyd - Wiele substancji konserwujących zawiera formaldehyd lub substancje pochodne,który jest rakotwórczy formaldehyd, który powoduje starzenie się skóry i podrażnienia mogące powodować alergie. (Fragrance) mocznik i DMDM Hydantoin są to dwa konserwanty, uwalniające formaldehyd.

Parabeny - uważana za jedną z przyczyn powstawania raka macicy i piersi u kobiet.

A na dodatek w zwykłych kometykach są stosowane emulgatory, środki pianotwórcze (SLS) i są testowane na zwierzętach.

Tak więc nie tylko protestując możemy dbać o środowisko a stosowanie kosmetyków ekologicznych to najszybszy i najłatwiejszy sposób dbania o środowisko, ponieważ każdy człowiek używa kosmetyków.

Ten wpis czytano 633 razy.
dziękuję i zapraszam na www. armonie.pl
Bogumiła Nowak - Czwartek, 18 Luty 2010 08:38